Yabancı çalışma izni iptali

Evlerde hizmetli statüsünde çocuk bakımı, yaşlı bakımı veya hasta bakıma muhtaç kişi bakımı gibi durumda çalışan yabancı uyrukluların çalışmış oldukları yerden ayrıldıklarında işveren kişinin Çalışma Bakanlığına yabancı kişinin çalışma iznin iptali için başvuru yapması gerekmektedir.

Yabancı çalışma izni iptali
Yabancı çalışma izni iptali

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yabancı personel çalışma izni iptali için örnek dilekçe aşağıda bilginize sunulmuştur.

İşyerinizde veya Evinizde çalışan yabancı uyruklu kişinin çalışma izninin iptali için aşağıda örneği bulunan dilekçeye yabancının çalışma izni belgesi tarihini numarasını ve yabancının adı soyadı yazarak bu dilekçeyi doldurunuz işveren olarak adresinizi, adınızı  soyadınızı yazıp imza ediniz.

Akara Kurumsal Danışmanlık olarak yabancı çalışma izni işlemleri, süre uzatımı veya çalışma izni iptali işlemlerinizi çok ekonomik olarak yapabiliriz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yabancı kişinin çalışma izninin iptali için hazırlanacak olan dilekçe örneği aşağıdadır.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA
(Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü)
İnönü Bulvarı No:42, Emek 06520 ANKARA

Bakanlığınızın ……………….. tarih ve ………………… numaralı çalışma izni ile istihdam etmekte bulunduğum/bulunduğumuz …………….. uyruklu …………… ……………….. isimli yabancının iş akdine ……………………. tarihi itibarı ile son verdiğim/ verdiğimiz için bahse konu çalışma izninin iptal edilmesini arz ederim./ederiz.

İşveren/Şirket yetkilisi
İsim / İmza / Görev
(Şirket Kaşesi)

 

Konut/Şirket Adresi :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir